środa, Listopad 2, 2022, 07:33
20 października 2022 r. uczniowie klasy I a i I b złożyli uroczyste Ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu.
Pierwszoklasiści zaprezentowali się w programie artystycznym- „Kto to taki? To Pierwszaki".
Pani Sowa przygotowała dla najmłodszych 6 zadań. Za każde dobrze wykonane zadanie dzieci otrzymywały klucz.
Udało się zdobyć następujące klucze: miłości, polskości, wiedzy, ekologiczny, muzyczny i trzech magicznych słów. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo się postarali, by otrzymać wszystkie klucze. Piosenką, wierszem i tańcem utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że są zdolni i chętni do podejmowania różnych szkolnych wyzwań.

Po części artystycznej nastąpił najbardziej oczekiwany moment uroczystości – z pomocą „zaczarowanych ołówków" panie dyrektor - Edyta Gil i Joanna Cioch dokonały uroczystego pasowania na ucznia. W przemówieniu skierowanym do pierwszoklasistów pani dyrektor Edyta Gil życzyła im wielu szkolnych sukcesów, radości z nauki, dobrych kolegów i szczerych przyjaźni. Ciepłe życzenia skierowała do dzieci także dyrektor Przedszkola nr 8 - pani Bożena Mosór. W takim dniu nie mogło zabraknąć prezentów, uczniowie otrzymali wyprawkę Małego Olkuszanina od Burmistrza Miasta i Gminy - Romana Piaśnika, a od rodziców dyplom oraz matematyczny kuferek i słodko-owocowy poczęstunek.

Pierwszaki spisały się znakomicie, uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wychowawczynie klasy Ia i Ib serdecznie dziękują licznie przybyłym gościom – rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, opiekunom za obecność, uśmiech, brawa, trzymanie kciuków.
Pani Justynie Kajdzie za oprawę muzyczną.
Pani Annie Nawarze za wykonanie stroju Sowy.
Pani Magdalenie Wojtaszek i p. Lidii Stach za dekorację.
Panu Pawłowi Banysiowi za nagłośnienie.
Pani Lidii Stach robienie zdjęć.
Uczennicy klasy IV b- Lilianie Grabowskiej za odegranie roli Sowy , uczennicy kl. IV b - Wiktorii Kałużnej za prowadzenie układu tanecznego, oraz uczniowi klasy VIII c Piotrowi Kowalskiemu, za poprowadzenie całej uroczystości i innym, którzy z wielkim sercem włączyli się
w przygotowanie uroczystości.