Czwartek, Październik 13, 2022, 13:14

Uczniowie klas czwartych 07.10 uczestniczyli w wycieczce do kopalni soli.
Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od zjazdu pod ziemię szybem Campi (72 piętra w głąb!).
Dzięki holograficznym i interaktywnym inscenizacjom oraz przestrzennym słuchowiskom, uczniowie zobaczyli jak wyglądała praca górnika w kopalni.

W trakcie zwiedzania dzieci nie tylko dowiedziały się o tradycjach i obyczajach górników, ale również miały możliwość podziwiania prawdziwych arcydzieł wykonanych w soli (unikatowe kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze).
Największym hitem okazała się jednak podróż podziemną kolejką oraz przeprawa łodziami. Ciekawostką okazała się również Kaplica Św. Kingi, ponieważ jest ona jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejki i przejeżdża pociąg.
Będąc pod ziemią uczniowie mięli czas wolny na odpoczynek.
Pobyt w kopalni okazał się dla czwartoklasistów niezwykłą przygodą ale też interesującą lekcją. Był to dla nich dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń.