Pi膮tek, Pa藕dziernik 7, 2022, 07:56

W pi膮tek 30. 09. 2022r klasa 7a obchodzi艂a Klasowy Dzie艅 Ch艂opaka. Z tego te偶 powodu zorganizowana zosta艂a wycieczka do Multikina馃帪 w Jaworznie. Filmow膮 niespodziank膮 okaza艂y si臋 Minionki, kt贸re 艣wietnie pasowa艂y do naszego stroju wyj艣ciowego, bowiem wszyscy uczestnicy wycieczki mieli za艂o偶one kamizelki odblaskowe馃.

Nasza m艂odzie偶 roz艣wietli艂a kamizelkami jaworznick膮 galeri臋, zwracaj膮c na siebie uwag臋 zar贸wno mieszka艅c贸w Jaworzna, przechodni贸w, kt贸rzy mijali nas na parkingu, galerii czy w kinie, jak i innych pracownik贸w galerii, kt贸rzy z u艣miechem patrzyli na nasz膮 roze艣mian膮 gromad臋. Nie da艂o si臋 nas nie zauwa偶y膰, byli艣my naprawd臋 odblaskowi. Odblaskowe kamizelki sprawia艂y, 偶e byli艣my widoczni i na pewno nie zgubiliby艣my w t艂umie kupuj膮cych. Ta akcja to kolejne dzia艂ania w ramach 鈥濷dblaskowej szko艂y", staramy si臋 pokazywa膰 t臋 inicjatyw臋, gdzie si臋 da. Dzieci zwr贸ci艂y uwag臋, 偶e to kolejny pow贸d, aby u偶ywa膰 odblask贸w. Aby dodatkowo zach臋ci膰 m艂odzie偶 do zak艂adania kamizelek odblaskowych, promujemy odblaskow膮 mod臋 na ka偶dym wyj艣ciu klasowym i szkolnym.
Wiemy, 偶e obowi膮zkiem wszystkich doros艂ych, nie tylko nauczycieli podczas szkolnych wycieczek, jest dbanie o to, by dzieci zna艂y podstawowe zasady ruchu drogowego, przestrzega艂y ich i pami臋ta艂y o noszeniu odblask贸w, nie tylko po zmroku.
Ka偶de wyj艣cie poza szkolne jest okazj膮 do przypomnienia zasad prawid艂owego przechodzenia przez jezdni臋 na pasach, zw艂aszcza na skrzy偶owaniu馃殾 bez 艣wiate艂. Istotne jest to, aby艣my stale rozwijali w dzieciach dobre nawyki 鈥 zachowywania ostro偶no艣ci przed zbli偶eniem si臋 do kraw臋dzi jezdni, chodzenia praw膮 stron膮 chodnika, czy w przypadku jego braku 鈥 lew膮 stron膮 pobocza.

OK, rozumiem lub Wi臋cej Informacji