Piątek, Październik 7, 2022, 07:56

W piątek 30. 09. 2022r klasa 7a obchodziła Klasowy Dzień Chłopaka. Z tego też powodu zorganizowana została wycieczka do Multikina🎞 w Jaworznie. Filmową niespodzianką okazały się Minionki, które świetnie pasowały do naszego stroju wyjściowego, bowiem wszyscy uczestnicy wycieczki mieli założone kamizelki odblaskowe🦺.

Nasza młodzież rozświetliła kamizelkami jaworznicką galerię, zwracając na siebie uwagę zarówno mieszkańców Jaworzna, przechodniów, którzy mijali nas na parkingu, galerii czy w kinie, jak i innych pracowników galerii, którzy z uśmiechem patrzyli na naszą roześmianą gromadę. Nie dało się nas nie zauważyć, byliśmy naprawdę odblaskowi. Odblaskowe kamizelki sprawiały, że byliśmy widoczni i na pewno nie zgubilibyśmy w tłumie kupujących. Ta akcja to kolejne działania w ramach „Odblaskowej szkoły", staramy się pokazywać tę inicjatywę, gdzie się da. Dzieci zwróciły uwagę, że to kolejny powód, aby używać odblasków. Aby dodatkowo zachęcić młodzież do zakładania kamizelek odblaskowych, promujemy odblaskową modę na każdym wyjściu klasowym i szkolnym.
Wiemy, że obowiązkiem wszystkich dorosłych, nie tylko nauczycieli podczas szkolnych wycieczek, jest dbanie o to, by dzieci znały podstawowe zasady ruchu drogowego, przestrzegały ich i pamiętały o noszeniu odblasków, nie tylko po zmroku.
Każde wyjście poza szkolne jest okazją do przypomnienia zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na pasach, zwłaszcza na skrzyżowaniu🚦 bez świateł. Istotne jest to, abyśmy stale rozwijali w dzieciach dobre nawyki – zachowywania ostrożności przed zbliżeniem się do krawędzi jezdni, chodzenia prawą stroną chodnika, czy w przypadku jego braku – lewą stroną pobocza.