Wtorek, Czerwiec 28, 2022, 11:42
Innowacja „Moja mała ojczyzna w wielkim świecie" rozpoczęła się w roku szkolnym 2020/2021 w klasie 2a, lecz z powodu pandemii covid-19 została kontynuowana także w roku szkolnym 2021/2022. Głównym założeniem innowacji było nawiązanie znajomości z uczniami innej narodowości – Brytyjczykami oraz lepsze poznanie historii i walorów turystycznych miasta Olkusza.
W ramach innowacji uczniowie klasy 2a korespondowali listownie z uczniami szkoły w Hambledon w Wielkiej Brytanii, wysyłali kartki świąteczne oraz przygotowali metodą projektu - lapbook o Olkuszu. Aby dobrze wykonać zadanie wybraliśmy się na wycieczkę do Podziemi Olkusza, aby jak najlepiej zapoznać się z historią Srebrnego Miasta. Jako podsumowanie innowacji zorganizowaliśmy w trakcie lekcji Biuro Turystyczne „Olkuski Gwarek", w którym uczniowie mogli wcielić się w rolę przewodnika po Olkuszu i zaproponować ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Srebrnym Mieście. Reasumując, uczniowie chętnie włączyli się w innowację na każdym jej etapie realizacji. Interesowali się tym, co ich otacza, z uwagą wsłuchiwali się w legendy, ciekawostki historyczne, chętnie podejmowali próby czytania listów w języku angielskim oraz tłumaczenia prostych zdań. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem.