Wtorek, Czerwiec 28, 2022, 11:30
Miłość- to temat ostatniego w tym roku Konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów, dlatego też mieliśmy okazję wysłuchać utworów podejmujących ten temat w bardzo różnorodny sposób.
Były więc teksty, które definiowały, czym jest miłość prawdziwa, o zakochaniu, o uczuciu dziecka do mamy, a także o miłości w ujęciu humorystycznym.
Uczestnicy w poruszający sposób przedstawili wybrane utwory, niektórzy wzbogacili swój występ trafnie dobranym podkładem muzycznym. Wszyscy zarówno uczestnicy jak i widownia, która stanowili uczniowie kl. 3b z dużą przyjemnością wysłuchali zaprezentowane utwory.
Jury w składzie: p. Beata Rup i p. Renata Lenderuk-Bigaj postanowiło przyznać:
I miejsce Katarzyna Sioła kl.7c (Agnieszka Osiecka „***")
II miejsce Liliana Grabowska kl. 3b (Danuta Wawiłow „Mama ma zmartwienie")
III miejsce duet Natasza Januszewska, Gabriela Pstruś kl. 8c
(Wisława Szymborska „Nic dwa razy)
Piotr Kowalski kl.7c (św. Paweł „Hymn o miłości")
Wyróżnienie duet Paula Woźniak , Stanisław Biela kl. 5b
(Konstanty I. Gałczyński „Rozmowa liryczna" )
Nagroda Publiczności powędrowała do Lili Grabowskiej z kl. 3b.
W przerwie wszyscy, którzy wzięli udział w głosowaniu na najlepszego recytatora, mogli poczęstować się słodkim sercem oraz wysłuchać wierszy w wykonaniu laureatów poprzedniego konkursu, których tematyka wpisała się w dzisiejsze spotkanie. Była to Wiktoria Kałużna, która wygłosiła utwór Tadeusza Śliwiaka „Zakochana żaba" oraz Ewa Świątek recytująca „Czaplę" Jana Brzechwy. Każdy uczestnik otrzymał czerwoną różę oraz słodki batonik zakupiony przez Radę Rodziców, laureaci Konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i książkami ufundowanymi przez bibliotekarza i jury.