Wtorek, Czerwiec 14, 2022, 13:47
Dzień 1 czerwca upłynął w naszej szkole w bardzo radosnej atmosferze.
Z okazji Dnia Patrona uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Małgorzaty Pieniążek oraz pani Magdaleny Brzezińskiej przygotowali apel poświęcony patronowi naszej szkoły Marcinowi Biemowi. Nasi artyści przedstawili sceny z życia słynnych polskich astronomów, którą przeplatały ciekawe motywy muzyczno-taneczne.
Zachwyciła szczególnie prezentacja planet Układu Słonecznego. Podążając za ideałami naszego patrona uczniowie z pewnością zapamiętają przesłanie, towarzyszące całej imprezie - „Sięgaj do gwiazd bo tam marzenia stają się rzeczywistością".

Druga część uroczystości poświęcona była promocji talentów uczniów naszej szkoły.
Nasza szkoła posiada tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów". Oznacza to, że przyczynia się ona do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci.
Podczas gali utalentowanym uczniom naszej szkoły po raz kolejny przyznane zostały Laury Dyrektora Szkoły.
Nagrody wytypowane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, oddzielnie dla klas I-III i IV-VIII. Laury Dyrektora przyznane zostały w czterech kategoriach: talent humanistyczny, talent ścisły, talent artystyczny, talent sportowy. Piękne wieńce laurowe oraz tytuł Laur Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu wręczyły: pani dyrektor Edyta Gil oraz pani dyrektor Joanna Cioch.

A oto nasi zwycięzcy:
1. Klasy I-III
Kategoria Talent Humanistyczny – WIKTORIA KAŁUŻNA 3b
Kategoria Talent Ścisły – KACPER SIEJKA 1b
Kategoria Talent Artystyczny – LILIANA GRABOWSKA 3b
Kategoria Talent Sportowy – GABRIEL BUJAS 3a
2. Klasy IV-VIII
Kategoria Talent Humanistyczny – FRANCISZEK CURYŁO 8c
Kategoria Talent Ścisły – KACPER KOWALSKI 8b
Kategoria Talent Artystyczny – ANTONI I BARTŁOMIEJ WIERCIOCH 8a
Kategoria Talent Sportowy – BARTŁOMIEJ GORAJ 8b

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Podsumowano również akcję „Projekt edukacyjny" w ramach której uczniowie wykonywali fantastyczne, pomysłowe prace projektowe z różnych przedmiotów szkolnych. Prace w formie wystawy można podziwiać na korytarzu szkolnym.
A oto nagrodzeni uczniowie:
Klasy 1-3: Hanna Pietuch 2a „Ulubiony bohater książkowy" oraz Daniel Siedziuk 3a „Moje zainteresowania"
Klasy 4-8: Katarzyna Zięba 4c (projekt z historii i przyrody), Jakub Sadłos 8c (projekt z języka polskiego), Adrian Sroka 5a (projekt z geografii).

Rozstrzygnięto również Konkurs Fotograficzny „Zaczytana Klasa".
I miejsce zajęła klasa 3b, II miejsce klasa 4c, III miejsce klasa 6.

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje liczne talenty, grali na instrumentach, śpiewali, tańczyli oraz recytowali wiersze. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występów: p.Małgorzacie Szkabarze, p.Justynie Kajdzie, p.Izabeli Prydze-Kopyść.

Gorące podziękowania należą się również nauczycielom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przygotowanie uroczystości: p.Annie Nawarze za własnoręczne wykonanie wieńców laurowych dla uczniów, p.Lucynie Kajdzie za przygotowanie prezentacji multimedialnej, p.Magdalenie Wojtaszek, p.Lidii Stach, p.Marlenie Królikowskiej za przygotowanie dekoracji, p.Małgorzacie Bień oraz p.Agnieszce Staroście-Banyś za przygotowanie dyplomów, p.Dorocie Harężlak, p.Alinie Rogóż, p.Beacie Rup za przygotowanie wystawy projektów.

W dalszej części impreza odbywała się już na terenie przyszkolnym. Na szczęście pogoda dopisała, udało się więc wspólne odtańczenie tańca belgijskiego na boisku szkolnym. Do tańca uczniów przygotowały panie Monika Bujas oraz Lidia Stach.

Dzień ten okazał się pełen uśmiechu i wrażeń również za sprawą atrakcji, które przygotowała dla dzieci Rada Rodziców. Dzieci miały możliwość spotkać się z policjantami oraz strażakami, zapoznać się z materiałami do badań daktyloskopijnych oraz akcesoriami potrzebnymi do pracy policjanta i strażaka. W dalszej części dzieci zostały zaproszone na pyszne pączki, kiełbaskę z grilla oraz fantastyczną taneczną zabawę prowadzoną przez DJ-a. Dla aktywnych przewidziane były zawody drużynowe na torze Archery Tag, dla dusz „artystycznych" bańki XXL, malowanie buziek, tatuaże oraz FOTOBUDKA.
W tym dniu uśmiech dziecka był najważniejszy... Bo „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J. Korczak) 😊
Impreza była koordynowana przez panią Kamilę Jochymek, lidera zdolności SP3.