Wtorek, Czerwiec 14, 2022, 13:37
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 1-3 brali udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy". Z zaangażowaniem włączyli się w realizację wybranych tematów spośród 4 modułów:
I – W krainie muz,
II – Tu jest moje miejsce,
III – Kocham, lubię, szanuję,
IV – Kultury świata.
Celem tego projektu było wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele). Udział w projekcie miał także na celu wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej oraz formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
Ciekawe tematy, a także liczne wycieczki sprawiły, że realizacja tego projektu była dla dzieci niezwykle interesująca. Zapraszamy do galerii zdjęć.