Wtorek, Marzec 22, 2022, 12:07
17 marca uczniowie klas czwartych wyruszyli do Teatru Zagłębie w Sosnowcu na spektakl pt. "Nowa Księga Dżungli". Spektakl otrzymał nagrodę główną w kategorii Kultura i Multimedia przyznawaną przez Kapitułę XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku.

Historia Mowgliego, chłopca wychowanego w dżungli przez wilki, stanowi trzon zbioru opowiadań Rudyarda Kiplinga pt. „Księga dżungli". To opowieść o dojrzewaniu i pokonywaniu strachu, o rozpoznawaniu swojego miejsca w świecie i o przeznaczeniu. Jednak aktorzy i reżyserzy TEATRU ZAGŁĘBIE postanowili  znaleźć inny potencjał tej klasycznej historii, uczynić ją bardziej współczesną i nieznacznie zaingerowaliśmy w treść. W ich interpretacji  Mowglim był dziewczynką, która w magicznych okolicznościach trafiła  do dżungli i podjęła się się pokonania Shere Khana.
Uczniom przedstawienie podobało się niezmiernie a wisienką na torcie było spotkanie i sesja zdjęciowa z aktorami tuż po seansie ;)