Poniedziałek, Marzec 7, 2022, 18:51
O tym, że warto czytać książki, nie trzeba nikogo przekonywać. Uczniowie również z łatwością wymieniają zalety czytania książek. Jednak w praktyce różnie to wychodzi. Czytanie kojarzone jest raczej z trudem niż rozrywką. Dlatego biblioteka szkolna podejmuje różnorodne działania, aby zachęcić i zmotywować uczniów do zaprzyjaźnienia się z książką.
 Ukazać czytanie nie jako obowiązek, ale jedną z przyjemności.
W ramach promowania czytelnictwa 1 marca 2022r odbyło sie spotkanie klas, w ramach którego najlepszym czytelnikom został nadany tytuł POŻERACZA KSIĄŻEK.
Oto lista SZKOLNYCH POŻERACZY KSIĄŻEK:
1 Wiktoria Kałużna 3B 73 (liczba przeczytanych książek)
2 Natalia Chodorska 3B 47
3 Daniel Noga 3B 46
4 Nadia Bisaga 3B 42
5 Zuzanna Chodorska 3B 40
6 Amelia Kocjan 3B 39
7 Liliana Grabowska 3B 36
8 Dagmara Czarnota 3A 34
9 Ewa Świątek 2A 32
10 Karolina Jałowiec 3B 27
11 Amelia Jankowska 3A 25
12 Maciej Siwek 3B 24
Tytułem tym zostali wyróżnieni uczniowie, którzy nie tylko dużo czytają, ale również robią to systematycznie i z... przyjemnością.
Wszyscy POŻERACZE KSIĄŻEK otrzymali dyplom, zakładkę oraz słodki prezent.
Wyróżniono również najlepiej czytające klasy.
Bezwzględnie liderem jest KLASA 3B, kolejne miejsca zajęły klasa 2a i 3a. Duża w tym zasługa wychowawców, którzy z wielką wytrwałością przypominają swoim uczniom o korzyściach płynących z czytania kształtują nawyk czytania.
Aby zmotywować uczniów do systematycznego czytania, biblioteka szkolna przygotowała KALENDARZ CZYTELNIKA, który ma przypominać i zachęcać do codziennego czasu na lekturę. Kalendarze są do odbioru w bibliotece szkolnej.