Poniedziałek, Marzec 7, 2022, 18:20

Odpowiedzi mogą być różne. My, w ramach uroczystości pasowania na czytelnika, próbowaliśmy przekonać pierwszoklasistów, że SKARBEM JEST KSIĄŻKA.
Uczniowie wzięli udział w grze terenowej. Prowadzeni przez patrona szkoły poprzez zadania odkryli jego tajemnicę- SKARBEM są oczywiście KSIĄŻKI.

Rozwiązanie kolejnej zagadki doprowadziło poszukiwaczy „tam, gdzie skarbów tych bez liku", czyli do biblioteki. Tutaj próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Co to znaczy, że książka jest skarbem? i „W jaki sposób książka staje się skarbem? Pomogły nam w tym wierszyki – „Książka moim przyjacielem" i „Czytelniczka".
Przypomnieliśmy sobie także, jak obchodzić się z książką. Odkrywcy skarbu dowiedzieli się także, jak korzystać ze szkolnej biblioteki. Na koniec wysłuchaliśmy utworu „Piosenka o czytaniu", po czym nastąpił najważniejszy moment uroczystości- PASOWANIE. Uczniowie przyrzekli:
„My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
Że przez codzienne czytanie
Skarbów zgromadzimy wiele.
By żyć mądrze,
Radośnie,
I w przyjaźni z tobą książko,
Z ludźmi,
I przyrodą całą.
PRZYRZEKAMY!"
Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę i wypożyczył swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.
WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY EKSCYTUJĄCYCH CHWIL Z KSIĄŻKĄ.