Niedziela, Marzec 6, 2022, 20:30

28 lutego 2022 r. szkołę odwiedzili wyjątkowi goście,
a mianowicie przedszkolaki i ich rodzice.
Celem wizyty było poznanie oferty edukacyjnej naszej szkoły.
Licznie przybyłych gości serdecznie powitała pani dyrektor Edyta Gil i na dobry początek zaproponowała obejrzenie występu grupy tanecznej i grupy wokalnej działającej w naszej szkole.
Trzecioklasiści przygotowani przez panią Izabelę Prygę -Kopyść zaprezentowali dynamiczny układ taneczny do piosenki" Rozwiń swoje skrzydła", następnie zaprezentował się zespół muzyczno-wokalny prowadzony p. Justynę Kajdę. Entuzjazm wśród maluchów wzbudził utwór z filmu o przygodach psa Reksia.
Dzieci w dobrych nastrojach pożegnały swoich opiekunów i udały się na zajęcia dydaktyczne przygotowane przez nauczycielki klas trzecich panią Justynę Kajdę i panią Renatę Lenderuk-Bigaj. Przedszkolaki mogły zasiąść w prawdziwych uczniowskich ławkach, pobawić w zgadywanki prezentowane na tablicy multimedialnej, ułożyć puzzle, pokolorować obrazek...ale największą uciechą była możliwość napisania swojego imienia na tablicy szkolnej.
Po zajęciach dydaktycznych dzieci przeszły do małej sali gimnastycznej, gdzie pod czujnym okiem p. Pawła Banysia mogły pokonać kolorowy tor przeszkód, zabawa była bardzo udana i każda przeszkoda została zaliczona, widać, że dzieci lubią takie wyzwania i są bardzo sprawne fizycznie. By trochę odpocząć przeszliśmy do serca naszej szkoły, czyli pięknie odnowionej i znakomicie wyposażonej biblioteki szkolnej. Tam pani Małgorzata Pieniążek przeczytała dzieciom ciekawy fragment książeczki o dziewczynce, która bardzo bała się pierwszego dnia w szkole, pani bibliotekarka zadawała ciekawe pytania, na które wszystkie dzieci odpowiadały z ochotą i wielką śmiałością.
W naszej pracowni informatycznej na sześciolatków czekała niespodzianka – robot DASH, jego zastosowanie zaprezentowała pani Lucyna Kajda, uczniowie z klas starszych pomogli dzieciom w zabawie z DASHami. Wszyscy świetnie bawili się podczas odkrywania możliwości robota.
Na dużej sali gimnastycznej dzieci spotkały się z panią Moniką Bujas, która przeprowadziła szereg zabaw ruchowych z wykorzystaniem szarf - dzieci były zachwycone i nie bardzo chciały opuścić naszą przestronną, nowo wyremontowaną salę gimnastyczną.
Ostatnim punktem programu był pobyt w świetlicy szkolnej i zabawy na magicznym dywanie... co to takiego? to jest wyjątkowa interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych, różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń. Na początku dzieci były lekko onieśmielone, ale później, świetnie radziły sobie z grami na wirtualnym dywanie. Jak widać młode pokolenie nie boi się nowych technologii - bardzo szybko oswaja nieznane. Zajęcia przeprowadziły pani Marlena Królikowska i pani Magdalena Wojtaszek.

W tym samym czasie pani dyrektor Edyta Gil, pani wicedyrektor Joanna Cioch oraz pani Małgorzata Bień zapoznały rodziców z pełną ofertą naszej szkoły. Zaprezentowano stronę internetową SP 3, dziennik elektroniczny – panel nauczyciela i panel rodzica, przedstawiono możliwości platformy TEAMS .
Ważnym punktem spotkania z rodzicami była prelekcja pani pedagog Urszuli Ryzy o dojrzałości szkolnej.
Rodzice zostali zaproszeni na spacer po szkole, opiekunowie mieli okazję zobaczyć odnowione sale dydaktyczne i sprawdzić w jakich warunkach będą mogły uczyć się ich pociechy. Po szkole oprowadzała rodziców pani Jadwiga Szatan .
Na zakończenie spotkania rodzice otrzymali foldery, a dzieci „magiczne" ołówki, które miejmy nadzieję znajdą się w piórniku pierwszoklasisty.
Należy podkreślić, że spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkie dzieci wyszły ze szkoły z uśmiechem na twarzy.
Całe grono nauczycielskie i społeczność uczniowska Trójki mają nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie
i dzieci już 1 września, z tym samym uśmiechem na twarzy, przekroczą nasze szkolne progi.

Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za pomoc oraz innym uczniom, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania.

Justyna Kajda
Renata Lenderuk-Bigaj