Wtorek, Styczeń 4, 2022, 09:10

Spotkanie z absolwentką Małgorzatą Klich ;)

W piątek, 17. grudnia, odwiedziła naszą Szkołę absolwentka Małgorzata Klich, która jest stypendystką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i od września tego roku uczęszcza do Chigwell School w Wielkiej Brytanii, gdzie przygotowuje się do matury A-Level.
Małgosia zaprezentowała starszym uczniom szereg organizacji, które organizują konkursy dla najzdolniejszych uczniów i finansują ich dalszą edukację.

Podstawowym warunkiem uzyskania takiej możliwości jest bardzo dobra znajomość języka obcego, dobre oceny na świadectwie i egzaminach kończących szkołę podstawową. Nie bez znaczenia jest ciekawość świata i fascynacja jakimś konkretnym obszarem wiedzy.
Dzięki sesji pytań uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda przeciętny dzień nauki Małgosi w nowej szkole, jak podróżuje oraz jak wygląda brytyjski system oceniania.
Po zakończeniu spotkania uczniowie otrzymali linka z prezentacją, aby mogli samodzielnie wczytać się w szczegóły konkursów stypendialnych.
Ponieważ dotyczą one przeważnie młodzieży licealnej wciąż jest wiele czasu na szlifowanie języka obcego!