Wtorek, Grudzień 28, 2021, 15:39

W ramach działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole zaplanowano dla uczniów klas 4-8 wycieczki edukacyjne do bardzo nietypowego miejsca - do sortowni odpadów ZGK „Bolesław". Celem naszych wyjazdów było zagłębienie wiedzy na temat procesu przetwarzania odpadów.

Z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności zwiedziliśmy
instalację do mechaniczno- biologicznego przetwarzania odpadów. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć wszystkie etapy przetwarzania nieczystości stałych: od momentu wjazdu śmieciarki i wyładowania odpadów, aż po końcowy etap, w którym posortowane surowce czekają na odbiór do ponownego wykorzystania.
Na koniec uczniowie obejrzeli film przedstawiający informacje na temat działalności firmy, poszerzyli wiadomości o potrzebie ochrony środowiska naturalnego oraz otrzymali upominki.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego: