Wtorek, Grudzień 28, 2021, 15:25
Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński i Tadeusz Różewicz to patroni roku 2021 i twórcy, którym był dedykowany KONKURS- SPOTKANIE Z POEZJĄ- „Czytam, rozumiem, interpretuję..." zorganizowany przez bibliotekę naszej szkoły. Celem konkursu było twórcze zmierzenie się z materią słowa poetyckiego, rozwijanie talentów artystycznych, budzenie potrzeb estetycznych.
Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wybranego utworu jednego z twórców. Recytatorzy najczęściej wybierali wiersze Tadeusza Różewicza, ale pojawiły się również teksty Baczyńskiego i Norwida i to one zostały najlepiej zinterpretowane.
Komisja w składzie: dyr. Joanna Cioch i mgr Renata Lenderuk Bigaj wydała następujący werdykt:
I miejsce Barbara Barczyk kl. 8a („Elegia o chłopcu polskim" K.K. Baczyński)
II miejsce Katarzyna Sioła kl. 7c („Elegia o chłopcu polskim" K.K. Baczyński)
III miejsce Oktawia Wichary kl.7c („Modlitwa" C.K. Norwid)
Kinga Dobrowolska kl. 7c („Róża" T. Różewicz)
Wyróżnienie Aleksandra Siejka kl. 7a („Małe dzieci" C.K.Norwid)
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz książki ufundowane przez bibliotekarza Małgorzatę Pieniążek.
Wszystkim dziękujemy za udział, podjęcie trudu zmierzenia się z ambitną literaturą oraz dostarczenie wrażeń artystycznych. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do rozwijania swoich talentów.