Wtorek, Grudzień 14, 2021, 22:40
W piątek 3 grudnia nasza szkoła przybrała barwy unijne żółto-niebieskie. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Europejski, czyli dzień w którym przypominamy sobie jak ważne jest w naszej historii oraz codzienności członkostwo w Unii Europejskiej.

Większość klas fantastycznie przygotowała się do tego dnia. Uczniowie ubrani byli w kolory żółto-niebieskie, w salach zawisły unijne flagi oraz flagi państw członkowskich. A w klasie 2a można było nawet posłuchać Ody do radości w wykonaniu uczennicy Ewy Świątek, która grała hymn UE na gitarze.

Młodsze klasy przygotowały sympatyczne i pouczające rymowanki o Unii Europejskiej. Po salach przechadzała się maskotka UE, niebieska stonoga Syriusz. W tej roli niezrównany Kuba Pałka z 7c. Dzielnie towarzyszyły mu Maja Krysztoforska oraz Blanka Ból z 8b. Maja i Blanka w formie zabawnego wierszyka przypominały najważniejsze informacje związane z UE, a Kuba-Syriusz rozbawiał i ... przybijał „piątki" 😊

Z kolei dla klas 7 i 8 tradycyjnie już zorganizowany został konkurs wiedzy o Unii Europejskiej Euroquiz. W tym roku konkurs rozszerzony został o część plastyczną. Uczniowie nie tylko musieli wykazać się wiedzą o strukturach UE oraz państwach unijnych, ale również zaprojektować Syriusza z elementami polskimi. Z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie uczennice klasy 8c Kinga Przybek i Natasza Januszewska.

W klasowym konkursie „Klasa w barwach unijnych" zwyciężyła klas 2a w kategorii klas młodszych, oraz 4c w kategorii klas starszych.

W klasowym konkursie „Rymowanka o Unii Europejskiej" wyróżnienia otrzymały klasa 3b (autorka wierszyka Wiktoria Kałużna) oraz klasa 4c (autorka wierszyka Kasia Zięba).

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 😊

Opiekunki Klubu Europejskiego: