Wtorek, Grudzień 14, 2021, 22:33
Kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole pana Piotra Krzystka ze Stowarzyszenia EUROPE4YOUTH. Celem działania organizacji jest dbanie o to, by wszyscy młodzi ludzie mieli warunki i możliwości edukacji, rozwoju, uczestniczenia w życiu publicznym, a przez to tworzyli zdrowe i demokratyczne społeczeństwo obywatelskie na poziomach od lokalnego, po Europejski.
Pan Piotr przeprowadził z naszą młodzieżą z klas 7 i 8 warsztaty „Papiery do kariery". Warsztaty informacyjne dotyczyły tematu tworzenia własnego CV w oparciu o system Europass. Celem zajęć było podniesienie wiedzy naszej młodzieży na temat zagadnienia możliwości pracy oraz nauki w Europie. A wszystko to w atrakcyjnej formie, poprzez gry, quizzy, samodzielną, jak i wspieraną eksplorację.

Na pochwałę zdecydowanie zasłużyli uczniowie z klas 7c oraz 8b, którzy ambitnie uczestniczyli w warsztatach oraz wykazali się wyjątkową aktywnością oraz kulturą osobistą.