Poniedziałek, Listopad 29, 2021, 16:58
W Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki na spotkanie z MISIEM... w książce, wierszu, opowiadaniu i ilustracji.
Dzieci dowiedziały się, kiedy i co było inspiracją do ustanowienia takiego święta, jak brzmi słowo- pluszowy miś w innych językach.
Nauczyły się też wierszyka wybitnego poety utworów dla dzieci Jana Brzechwy pt. „Miś". Obejrzały fotografie sławnych misiów oraz książki o tych przemiłych stworzonkach. Rozwiązywały zagadki i rozpoznawały misie na zdjęciach. Wysłuchały również fr. opowiadania Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska".
Historia kończyła się słowami:
„-Czarny Nosku! Gdzie się podziałeś? To dla ciebie jest ta paczka!
Dla mnie ?! Nie mogłem już dłużej wytrzymać i wyskoczyłem zza pieca. Co tam może być?"
No właśnie... co tam może być? To zadanie dzieci. Miały wymyśleć , co mógł dostać Czarny Nosek i sytuację przedstawić na ilustracji. Pierwsze prace już spłynęły do szkolnej biblioteki ... (wkrótce zostanie przygotowana wystawka).
Dzieci poznały też szkolnego MISIA RATOWNISIA, który na co dzień mieszka w gabinecie pani pedagog i wyjątkowo z okazji święta zawitał do szkolnej biblioteki. Zastanawialiśmy się, dlaczego ten miś ma imię- RATOWNIŚ. Dzieci doszły do wniosku, że ten miś ratuje dzieci..., przede wszystkim wtedy, gdy jest im smutno, są źli... Wtulenie się w mięciutkie futerko zwierzątka pomaga poradzić sobie z tymi trudnymi emocjami.
Na koniec wszyscy zostali poczęstowani misiowym przysmakiem, czyli... słodziutkim MIODKIEM.
A MIŚ RATOWNIŚ bardzo się cieszył, że poznał swoich książkowych o filmowych kolegów, a przede wszystkim ze spotkania z dziećmi, które kolejno, klasami przychodziły na przyjęcie.