Poniedziałek, Listopad 29, 2021, 16:41
Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

W naszej szkole zrealizowano następujące działania:
• Koordynatorem kampanii w szkole była pedagog szkolny Urszula Ryza, która we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy oraz Samorządem Uczniowskim współorganizowała cele kampanii
• Wychowawcy klas starszych otrzymali kserokopie kompletów scenariuszy zajęć, które zrealizowali lub jeszcze będą realizować na lekcjach wychowawczych; mają one na celu wzmocnić czynniki chroniące uczniów przed uzależnieniami, takie jak: umiejętność rozwiązywania problemów, gotowość do zmiany, rozpoznawanie uczuć, rozpoznawanie potrzeb, radzenie sobie ze stresem, relaksacje.
• Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne i gadżety z logo kampanii oraz zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie.
• Dnia 18.11.2021r. odbyło się spotkanie z rodzicami poświęcone uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach którego zostali zaproszeni do bycia ambasadorami naszej kampanii w swoich środowiskach. Chętni otrzymali ulotki, materiały edukacyjne. Ważne, aby wszyscy mieli świadomość, że trzeźwość na drodze, to współczesna forma patriotyzmu.....