Poniedziałek, Październik 11, 2021, 14:52

4 października klasy 3A i 3B z naszej szkoły wybrały się do niezwykłego i magicznego miejsca - Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa to zwiedzanie interaktywnej, multimedialnej ekspozycji, która jest podzielona na 8 stref tematycznych (pomieszczenia są inspirowane krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie): Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów.
Dzieci już od pierwszych chwil były zachwycone tajemniczym i pełnym niespodzianek światem Pana Kleksa. Podczas zwiedzania miały do wykonania misję - ich zadaniem było odnalezienie ukrytych 3 magicznych przedmiotów Pana Kleksa. Aby tego dokonać, musiały szukać wskazówek i rozwiązywać zadania. W trakcie zwiedzania dzieci m.in. leczyły chore sprzęty, odkrywały sekrety Pana Kleksa, uczestniczyły w Kleksografii. Dodatkowo, dzieci korzystały z interaktywnych elementów, np. gry planetarnej Układ Słoneczny, quizu wiedzy o kosmosie, a także z foteli do symulacji stanu nieważkości. Nasi uczniowie spisali się na medal i w nagrodę otrzymali piegi Pana Kleksa.
Następną częścią wycieczki był udział w fascynujących eksperymentach. Zwieńczeniem przygód w Bajca Pana Kleksa była niezwykle udana zabawa w Smart Kids Planet, czyli w interaktywnym Centrum Mądrej Zabawy.