Czwartek, Październik 7, 2021, 12:54
Sam patron naszej szkoły- Marcina Biem zaprosił uczniów klas 2 do udziału w grze „Poszukiwacze skarbu...", bowiem chciał im przekazać swą największą TAJEMNICĘ. Ponieważ wszystko co wartościowe zdobywamy z pewnym trudem, także odkrycie, co jest cenne dla naszego patrona, wiązało się z rozwiązaniem zagadek.

Kilka dni wcześniej każda klasa otrzymała zaproszenie, które zawierało pierwszą wskazówkę:

„Czekajcie na dalsze instrukcje.

Rozglądajcie się po szkole... szukajcie białej koperty..."

Następnie zadaniem POSZUKIWACZY było odnalezienie srebrnej szkatuły, gdzie znajdowały się kolejne polecenia. Rozwiązując zagadkę uczniowie dowiedzieli się, co jest największym skarbem naszego patrona. Nie będziemy tutaj zdradzać TAJEMNICY, powiemy tylko, że kolejne zadanie doprowadziło dzieci do biblioteki, gdzie skarbów było bez liku...

Tutaj próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Co to znaczy, że książka jest skarbem? i „W jaki sposób książka staje się skarbem? Pomogły nam w tym wierszyki – „Książka moim przyjacielem" i „Czytelniczka".

Przypomnieliśmy sobie także, jak obchodzić się z książką. Odkrywcy skarbu dowiedzieli się także, jak korzystać ze szkolnej biblioteki. Na koniec wysłuchaliśmy utworu „Piosenka o czytaniu", po czym nastąpił najważniejszy moment uroczystości- PASOWANIE. Uczniowie przyrzekli, że będą wiernymi przyjaciółmi książki.

Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Dyrektor szkoły p. Joanna Cioch oraz bibliotekarz p. Małgorzata Pieniążek życzyli uczniom, aby stali się -POŻERACZAMI KSIĄŻEK.