Poniedziałek, Wrzesień 20, 2021, 14:48
Dnia 10.09.2021r. uczniowie klas 1-3 gościli u siebie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, panów dzielnicowych: Pawła Chaberkę i Arkadiusza Żaka.
Głównym tematem spotkań we wszystkich sześciu klasach była bezpieczna droga do szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa uczniów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Brały udział w dyskusjach, zadawały pytania.
Okazało się, że większość z nich zna teoretyczne zasady bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym, o których wcześniej dowiedziały na lekcjach z nauczycielami. Udział w zajęciach z panami Policjantami nie tylko pomógł im lepiej utrwalić, ale też je usystematyzować, aby w konsekwencji były stosowane w praktyce.
Oczywiście były dzieci, które fascynuje zawód policjanta. Miały okazję zapytać o jego specyfikę.
Na zakończenie spotkań każdy z uczniów otrzymał drobny upominek (kolorowankę, materiał edukacyjny).
Bardzo Panom P. Chaberce i A. Żakowi dziękujemy za poświęcony czas i liczymy na ponowne spotkanie w kolejnym roku szkolnym.