Piątek, Wrzesień 17, 2021, 10:09

Międzynarodowy Dzień Kropki🟠 to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Dzień Kropki obchodzony jest od 2003 roku, a wszystko zaczęło się od książki "The Dot" Petera H. Reynoldsa. To opowieść o Vashtii – dziewczyna, która przeszła niesamowitą przemianę.
Międzynarodowy Dzień Kropki 🔵ma bardzo ważne przesłanie.

Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnie. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Dziś w świetlicy szkolnej królowały kropki😍. Dzieci łączyły kropki, rysowały swój talent, ćwiczyły motorykę małą poprzez wypełnianie kropek plasteliną. Nadawały kropkom emocje i „nowe życie". Pierwszoklasiści kropkowali sylaby w wyrazie. Każdy znalazł coś dla siebie, bowiem każdy potrafi tworzyć👍. Czasem wystarczy zacząć od kropki...😊