środa, Wrzesień 1, 2021, 09:32
Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Będzie to kolejny rok pełen znaków zapytania i niewiadomych. Wiadome jest jedno, 1 września 2021 roku to dzień , kiedy wracamy do szkoły po okresie zdalnej nauki i będziemy się uczyć w formie stacjonarnej.
Cieszę się, że po dwóch miesiącach wakacyjnej beztroski spotkamy się ponownie w naszej szkole - trochę innej, bo z procedurami, zasadami, regulaminami, które wszyscy jesteśmy zobowiązani bezwzględnie przestrzegać, by zachować zdrowie i bezpieczeństwo. Jaki będzie ten rok? Z całą pewnością będzie to kolejny trudny rok szkolny ze względu na pandemię COVID-19.
Drodzy Uczniowie, proszę Was, abyście przestrzegali obowiązujących w szkole zasad i procedur bezpieczeństwa. Pamiętajcie, że jesteście odpowiedzialni za zdrowie swoje, Waszych kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Jeśli chcemy, aby nauka odbywała się w szkole, proszę Was o bezwzględne przestrzeganie najwyższych standardów higienicznych.
Witam nowych uczniów, który przyszli do nas z innych szkół. Życzę Wam, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie,
Szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną. Wiem, że dla Was i Waszych rodziców dzień rozpoczęcia nauki jest szczególnie wyjątkowy. To początek szkolnej drogi, więc z pewnością czujecie radość, ale może i trochę tremy, bo zawsze to, co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu, bo tutaj wszyscy jesteśmy jak jedna duża rodzina, która wzajemnie się wspiera.
Drodzy Uczniowie, wybitny polski literat, Stefan Żeromski napisał, że „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony". Nie mogę więc złożyć Wam lepszych życzeń niż te, byście nigdy nie przestali być spragnieni wiedzy, poznawania otaczających Was zjawisk oraz kultur. Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia. Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam dojść do wyznaczonych celów.
Nauczycielom i pracownikom szkoły życzę, aby zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu, wychowaniu i codziennych czynnościach były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.
Z kolei rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu i jak najwięcej powodów do dumy. Jestem przekonana, że pociechy będą każdego dnia wywoływać uśmiechy na Waszych twarzach, życzę spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesem dzieci.
Mam nadzieję, że czeka nas niemal 10 miesięcy wspólnej bezpiecznej podróży po ścieżkach i zakamarkach wiedzy.
Rok szkolny 2021/2022 uważam za rozpoczęty!

Edyta Gil