środa, Maj 8, 2024, 09:01
Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszej szkoły
• Filip Biernat (nagroda w kategorii klas 3-4),
• Eliza Słysz (wyróżnienie w kategorii klas 5-8)
zostało laureatami w Konkursie „Drzewo Recenzji -warto czy nie warto przeczytać" zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Krakowie.
W Konkursie wzięło udział prawie 150 uczniów z całej Małopolski.
Nasi uczniowie podzielili się wrażeniami po lekturze, dobrze nam znanych, „Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren oraz „Klubu smutnych duchów" Lize Meddings. Jest to komiks poruszający problem zaburzeń nastroju wśród młodych ludzi.
Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody m.in. w postaci książki oraz bonu do Empiku o wartości odpowiednio 100 i 50 złotych , a także uroczą różyczkę.
GRATULUJEMY Filipowi i Elizie oraz życzmy, aby czytanie książek było dla nich prawdziwą przyjemnością, która urozmaica codzienność, wspomaga rozwój na różnych płaszczyznach życia, wyzwala kreatywność. Takie też cele przyświecały organizatorom konkursu. Mamy też nadzieję, że Filip i Eliza staną się ambasadorami czytelnictwa wśród swoich rówieśników.
Wyjazd do Krakowa stał się również okazją do zanurzenia się w atmosferze miasta, doświadczenia piękna zabytkowego rynku, parku Szymborskiej a także zobaczenia imponującego gmachu biblioteki. Nie lada atrakcją była również podróż pociągiem.