Czwartek, Czerwiec 1, 2023, 22:35
Od września 2020 roku w 12 szkołach podstawowych na terenie gminy Olkusz realizowany był unijny projekt „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz".

W ramach projektu w 10 szkołach prowadzone były zajęcia rozwijające z informatyki i programowania.
Zajęcia podsumowano w trakcie trzech festiwali programowania, które odbyły się w naszej szkole 16 grudnia 2022, 16 marca i 30 maja 2023 roku

Pod kierunkiem nauczycieli mgr Edyty Gil oraz mgr Lucyny Kajdy uczniowie 10 szkół tworzyli gry komputerowe z wykorzystaniem aplikacji Kodu Game Lab, tworzyli projekt 3D w aplikacji Tinkercad, kodowali na dywanie, kodowali roboty Ozobot i Photon, składali i kodowali roboty z klocków Lego. W ostatnim z festiwali odbył się również pokaz sterowania dronem, który przeprowadził mgr Boleslaw Szymski nauczyciel z SP 9 Olkusz.