Poniedziałek, Maj 22, 2023, 11:35

W poniedziałek 8 maja w ramach obchodów dni książki w bibliotece odbył się I Szkolny Konkurs Piosenek o Czytaniu. W szanownym Jury zasiadły Panie Dyrektor: mgr Edyta Gil i mgr Joanna Cioch. W Konkursie wzięły udział klasy 1-4.

Pewnie zastanawiacie się, po co uczyć się piosenek o czytaniu czy nie lepiej, po prostu, czytać książki....?
Taki właśnie cel przyświeca temu konkursowi... aby zachęcić uczniów do czytania... Słowa ( mające często celność aforyzmu) i towarzysząca im muzyka, mają niezwykłą siłę. Wierzymy, że piosenki których dzieci się nauczyły, będą towarzyszyć im na co dzień i przypominać, że czytanie jest nie tylko ważne i pożyteczne, ale i..., a może przede wszystkim, PRZYJEMNE.
Wszystkie wybrane przez klasy piosenki niosły przesłanie, że książka to MĄDROŚĆ, PRZYGODA, PRZYJAŹŃ, WZRUSZENIE, ZABAWA...
Życzymy naszym uczniom takich właśnie doświadczeń z książką.
Jury podjęło trudną decyzję i wyłoniło zwycięzców. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w dniu Święta Szkoły- 1 czerwca.
Tak naprawdę jednak, zwycięzcami są ci, którzy wybrali przyjaźń z książką.