Czwartek, Kwiecień 20, 2023, 14:39

W dniu 17 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii zatytułowanej „Życie i kultura w średniowieczu".
Grupa artystyczna przybliżyła uczniom czasy średniowiecza, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by chronić honoru i Ojczyzny. Uczniowie dowiedzieli się jaka droga wiodła do stanu rycerskiego.
Zaszczytu pasowania na rycerza dostąpili uczniowie klas I –IV oraz klas V- VIII . Uczestnicy poznali powinności i prawo rycerza zawarte w Kodeksie Rycerskim.
Prowadzący pokaz opisywali rodzaj rycerskiej zbroi, demonstrowali też jej użyteczność. Uczniowie bardzo chętnie, wspólnie z prowadzącymi, demonstrowali elementy zbroi rycerskiej. Pokaz historyczny spotkał się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Ta niezwykle barwna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika.