Czwartek, Kwiecień 13, 2023, 14:22

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody.
Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.
O tym jak ważna jest woda, uświadomili sobie uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w licznych działaniach. Przeprowadzono pogadanki i warsztaty o wodzie, uczniowie mogli obejrzeć animacje edukacyjne „Oszczędzanie wody to za mało". Odbyły się zajęcia świetlicowe dla dzieci klas I-III „Znaczenie wody w życiu człowieka oraz sposoby jej oszczędzania". Chętni uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literacko-Plastyczno-Ekologicznym „Chrońmy źródła wody", wykonując bardzo interesujące prace plastyczne.