Czwartek, Październik 17, 2024, 09:18
Bądź widoczny Seniorze! To może zadecydować o twoim życiu. Z taką inicjatywą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu w dniu 10. 10. 2024r wybrały się do pobliskiego Klubu Osiedlowego Krecik, na spotkanie z seniorami.
Grupa starszych mieszkanek osiedla, jak co czwartek, organizowała się do wyjścia na spacer z kijami, kiedy to przybyli do nich młodzi „super bohaterzy" z „Trójki". Uczniowie w ramach konkursu „ Odblaskowa Szkoła" rozdali opaski odblaskowe i zaapelowali do osób starszych o zachowanie ostrożności w czasie przechodzenia przez jezdnię. Wręczając seniorkom i seniorom opaski i kamizelki odblaskowe, dzieci przypominały wszystkim jak ważne jest noszenie ich w okresie jesienno – zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników marszu, którzy zapewniali, że będą przestrzegać obowiązujących na drodze zasad. Każdy musi mieć świadomość, tego że w czasie złej widoczności na drodze, gdy pieszy nie jest wyposażony w elementy odblaskowe i ma na sobie ubranie ciemnego koloru, kierowca dostrzega go tak naprawdę wtedy, gdy jest w zasięgu jego świateł. Wtedy często jest już za późno i nawet natychmiastowa reakcja kierowcy nie uratuje mu życia.
Organizatorki akcji mają ogromną nadzieję, że nie tylko dorośli będą pamiętać o noszeniu odblasków, ale też dzieci, które promowały odblaski, nigdy o nich nie zapomną i będą świecić przykładem dla innych.