Czwartek, Październik 10, 2024, 08:19
 W miniony wtorek 8 października 2024 w Szkole Podstawowej nr 3 im Marcina Biema w Olkuszu odbył się Odblaskowy Marsz. Wszyscy uczniowie z klas 1-8 w odblaskowym korowodzie przeszli ulicami osiedla Pakulska pod budynek Komendy Powiatowej w Olkuszu.
Młodzież ubrana w kamizelki odblaskowe z kolorowymi transparentami i znakami, głosiła hasła dotyczące bezpieczeństwa i śpiewająco zachęcała przechodniów, mieszkańców Olkusza do noszenia odblasków. Pod budynkiem komendy uczniowie zaśpiewali piosenkę "Przepisowy ruch drogowy" z dedykacją dla wszystkich policjantek i policjantów. Mamy ogromną nadzieję że udział uczniów naszej szkoły w takich akcjach przyczyni się do większego ich bezpieczeństwa. Pamiętajmy - bycie widocznym ratuje życie.