Piątek, Październik 4, 2024, 12:55

25 września uczniowie klas 7 byli na wycieczce w Krakowie. Kim był Jan Matejko i dlaczego uczymy się o nim w szkołach? Co miał wspólnego z Krakowem?
Na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedź na wycieczce pt. "Śladami Jana Matejki".
W trakcie spaceru po Starym Mieście z przewodnikiem odwiedziliśmy miejsce, w którym urodził się malarz, gdzie mieszkał jako dziecko, a także gdzie mieszkał i pracował już jako dorosły człowiek. Poznaliśmy fakty z jego życia oraz usłyszeliśmy anegdoty związane z tym wielkim artystą. Odwiedziliśmy również muzeum w Sukiennicach gdzie znajdują się prace artysty.