Wtorek, Czerwiec 11, 2024, 12:51
Dzień 31 maja w naszej szkole obfitował w pozytywne emocje oraz ekscytujące wrażenia.
Z okazji Dnia Patrona uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Pieniążek oraz pani Magdaleny Brzezińskiej przygotowali apel poświęcony patronowi naszej szkoły.
W tym roku szkolnym nasz patron Marcin Biem zaprowadził nas w krainę światła, barw i harmonii. Zanurzeni w dźwięki muzyki Beethovena, Chopina i Mozarta wysłuchaliśmy rad jak mądrze i pięknie żyć. Układ taneczny w wykonaniu uczennic z kl. 4a i 5a do melodii „Bratnie dusze" oraz występ chóru z piosenką „Pięknie żyć" dopełniły wymowę przekazu naszego Patrona.
Druga część uroczystości poświęcona była promocji talentów uczniów naszej szkoły. Wystąpili: chór BZIK pod kierunkiem pani Justyny Kajdy, klasy 1a i 1b z piosenkami po angielsku, zespół taneczny HIP HOP SQUAD pod kierunkiem pani Magdaleny Adamskiej, Nadia Bisaga, Wiktoria Chwast, Kamil Broda, Wiktoria Żurav i Arina Martyniuk, Magdalena Bielach, Liliana Grabowska, Ewa Świątek oraz uczennice klasy 7a w układzie tanecznym.
Podczas gali utalentowanym uczniom naszej szkoły po raz kolejny przyznane zostały Laury Dyrektora Szkoły.
Nagrody wytypowane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, oddzielnie dla klas I-III i IV-VIII. Laury Dyrektora przyznane zostały w czterech kategoriach: talent humanistyczny, talent ścisły, talent artystyczny, talent sportowy. Piękne wieńce laurowe (wykonane jak co roku własnoręcznie przez panią Annę Nawarę) oraz tytuł Laur Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu wręczyły: pani dyrektor Edyta Gil oraz pani dyrektor Joanna Cioch.
A oto nasi zwycięzcy:
1. Klasy I-III
Kategoria Talent Humanistyczny – SZYMON KALARUS 2a
Kategoria Talent Ścisły – KACPER SIEJKA 3b
Kategoria Talent Artystyczny – IGA NOCOŃ 3a
Kategoria Talent Sportowy – MILENA KASPERSKA 3a
2. Klasy IV-VIII
Kategoria Talent Humanistyczny – GABRIELA ADAMCZYK 6a
Kategoria Talent Ścisły – KASPIAN RUDAWSKI 8a
Kategoria Talent Artystyczny – BARTOSZ WYŻYCKI 7a
Kategoria Talent Sportowy – PAWEŁ POKORA 6a
W tym roku szkolnym przyznana zostanie jeszcze jedna dodatkowa nagroda. Jest to specjalne wyróżnienie dla uczennicy, która wykazuje się wielką ambicją, talentem oraz pracowitością reprezentując szkołę z sukcesami w niezliczonych konkursach, udzielając się w wielu szkolnych organizacjach, nominowana wielokrotnie do Talentów.
Nagrodę specjalną ZŁOTY LAUR otrzymała uczennica klasy 6c
KATARZYNA ZIĘBA 6c
Laureatom serdecznie gratulujemy!!!
Podsumowano również akcję „Projekt edukacyjny" w ramach której uczniowie wykonywali prace projektowe z różnych przedmiotów szkolnych.
A oto nagrodzeni uczniowie:
Nagroda główna za projekt edukacyjny klasy 1-3
Piotr Łydka 6c
Maria Szlachta 6a
Patryk Godzina 6c
Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej"
I miejsce Liliana Grabowska i Wiktoria Kałużna
II miejsce Ewa Świątek
III miejsce Adam Sikora
Nagroda Publiczności oraz Wyróżnienie – Dagmara Czarnota, Zosia Bartosz
Wyróżnienie:
Liza Słysz, Katarzyna Zięba,
Szkolny Konkurs Frazeologiczny „Na końcu języka..."
Kl. 6-8
I miejsce Katarzyna Zięba
II miejsce Anna Barańska
III miejsce Magdalena Bielach
Kl.4-5
I miejsce Natalia Chodorska
II miejsce Dagmara Czarnota
III miejsce Amelia Kocjan
Nagrody dla uczniów ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców. Laureaci Talentów oraz nagród głównych za projekty otrzymali nagrody w postaci voucherów prezentowych do sklepów Empik oraz Martes Sport.
Dalsza część przewidzianych na ten dzień atrakcji odbywała się w bardzo sprzyjających okolicznościach pogody, na boisku szkolnym.
Jak przystało na Dzień Talentów oraz Dzień Sportu uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Moniki Bujas oraz Lidii Stach utworzyli na boisku „żywe" koła olimpijskie jako symbol zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. A następnie uczniowie zaprezentowali nasz tegoroczny taniec challenge „poleczkę" W ramach Dnia Sportu nasi nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów rozgrywki sportowe oraz wyścigi i tory przeszkód.
Ponadto na ten dzień rodzice przygotowali dla swoich pociech mnóstwo atrakcji: fotobudka, malowanie buziek, tatuaże, plecenie warkoczyków, dyskoteka, bańki mydlane, Straż Pożarna/Policja, dla głodnych – kiełbaska z grilla i popcorn
Zabawa jak zwykle była przednia!!!
Koordynator imprezy Kamila Jochymek.