Wtorek, Czerwiec 11, 2024, 12:45
II edycja projektu trwała od lutego do maja. Wzięło w niej udział 34 uczniów. Wszyscy, którzy podjęli wyzwanie i przynajmniej przez miesiąc codziennie sięgali po książkę, otrzymali dyplom, batanika oraz gromkie brawa od wszystkich zgromadzonych na sali.
W sumie w projekcie wzięło udział 59 osób.
Celem tak pomyślanego wyzwania było kształtowanie NAWYKU CZYTANIA a tym samym systematyczności i wytrwałości oraz odnajdywanie PRZYJEMNOŚCI w codziennych spotkaniach z książką. A że tak może być, świadczy fakt, że wśród nagrodzonych była spora grupa, która podejmowała wyzwanie przez kolejne miesiące.
Nasz patron- Marcin Biem na tegorocznym spotkaniu radził:
„ Umiejętność przemiany myśli w czyny jest najwspanialszym darem człowieka. Systematyczne realizowanie drobnych postanowień to najszybszy sposób opanowania tej niezwykłej umiejętności. Wymyśl sobie coś prostego i natychmiast to zrealizuj. Zadzwoń do przyjaciela, posprzątaj albo zaproś kogoś na spacer. Z czasem podejmij działania wymagające większego wysiłku i systematyczności- jak przeczytanie książki. Gdy zaczniesz działać, nagle wiele spraw potoczy się po Twojej myśli."
Dziękuję Wszystkim, którzy wspierali bibliotekę w jej działaniach a tym samym uczniów w pracy nad kształtowaniem ich charakteru. Nauczycielom, którzy przypominali, rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi czytali i rysowali uśmiechnięte buźki...
A oto lista czytelników, którzy czytając, podarowali sobie uśmiech:
1. Iga Jędrzejczyk
2. Zosia Siejka