Wtorek, Czerwiec 11, 2024, 10:58
W środę 22 maja odbyła się wycieczka czwartoklasistów do Krasiejowa. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy od niezwykłej atrakcji , jaką jest TUNEL CZASU. Dzieci zostały zaproszone na niezwykłą, interaktywną podróż przez dzieje naszej planety.
Przyglądali się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy 1500 metrów. Zwiedziliśmy OCEANARIUM, gdzie zostaliśmy przeniesieni w świąt podwodnego życia ogromnych gadów, dzięki multimedialnym ekranom. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Ostatnim punktem programu wycieczki były warsztaty PALEONTOLOGICZNE, polegające na preparowaniu z gipsowego bloku ,,szkieletu" dinozaura. JURAPARK miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. Z wycieczki uczniowie wrócili uśmiechnięci zadowoleni i pełni wrażeń.