Czwartek, Marzec 9, 2023, 12:48

27 lutego w szkolnej bibliotece odbył się I. etap XX. edycji POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO dla edukacji wczesnoszkolnej. Temat tegorocznego konkursu brzmiał- „Poezja Brzechwy i Tuwima w oczach dziecka".
Do szkolnych zmagań przystąpiło 13 uczniów z klas I-III. Wiersze klasyków polskiej poezji dziecięcej okazały się wdzięcznym materiałem dla młodych recytatorów, niejednokrotnie wywołując radość i uśmiech.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali różny poziom. Najlepsi nie tylko doskonale opanowali tekst, wykazali się dobrą dykcją, ale przede wszystkim świetnie zinterpretowali wiersze- wyrażając tonem, siłą i tempem różnorodne emocje oraz trafnie przekazując sens utworu.
Komisja w składzie- p. Małgorzata Pieniążek i p. Beata Rup wyłoniły zwycięzców, przyznając:
I miejsce FRANCISZKOWI TYLKOWSKIEMU z kl. 3a za interpretację wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka". Franciszek został MISTRZEM RECYTACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 3 w Olkuszu;
II miejsce KACPROWI SIEJCE z kl. 2b (Julian Tuwim „Lokomotywa")
III miejsce EWIE ŚWIĄTEK z kl. 3a (Julian Tuwim „Ptasie radio").
Którzy uzyskali tytuł WICEMISTRZA RECYTACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 3 w Olkuszu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach Konkursu.