Czwartek, Marzec 9, 2023, 12:07

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu przypadał na 7 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych, zaplanowane zostały aż do końca marca 2023 r.
uczniowie klas 6,7 i 5 naszej szkoły  brali udział w warsztatach edukacyjnych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu. Zajęcia dotyczyły zagrożeń płynących z Internetu i nowych technologii informacyjnych. Udział w warsztatach z pewnością pomoże uczniom nie tylko lepiej rozpoznawać zagrożenia, ale nauczy jak właściwie na nie reagować i stać się rozsądnym użytkownikiem sieci.