środa, Styczeń 18, 2023, 13:48

Pod tym tytułem 20 grudnia 2022 r. odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe.
Jest taki dzień w roku, kiedy do ludzi dociera wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy czuje w swym sercu, bliskość drugiego człowieka. Noc, w której Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas, to wyjątkowy czas.
Święta Bożego Narodzenia, to najradośniejsze dni w roku. Wszyscy na nie czekamy.Czekamy na wieczerzę przy choince, biały opłatek i życzenia. Czekamy na wigilijny nastrój nocy, na pasterkę. Oczy nasze przyciąga żłóbek, a w nim Dzieciątko owinięte w pieluszki i złożone na sianie. Bóg przychodzi do człowieka, aby nasze kruche„ jestem"wzmocnić siłą swojego istnienia, swojej boskości, by dodać blasku i ciepła naszemu życiu.
Tej nocy sam Bóg przychodzi, by zamieszkać z nami,w naszym życiu na zawsze.
Dla każdego z nas czas Bożego Narodzenia to okres wyjątkowy,gdy ludzie przestają się kłócić, stają się lepsi. To także okres,w którym więcej czasu spędzamy z rodziną.
Z okresem Bożego Narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Jezusa- jasełka.
Nasza szkoła jest miejscem w którym kultywuje się świąteczne tradycje i dlatego co roku je przygotowujemy.
Wiele emocji wywołało przedstwienie jasełkowe w wykonaniu dzieci, ktore zaprezentowały własną interpretację narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja, Józef, szopka bożonarodzeniowa, pastuszkowie, trzej królowie i piękne anioły. Spektakl zawierał partie mówione i śpiewane.
Został nagrodzonyngromkimi brawami przez widownię, wśród której była obecna pani dyrektor mgr Edyta Gil oraz pani wicedyrektor mgr Joanna Cioch.
Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
Scenariusz do widowiska napisała mgr Anna Nawara.
Z dziećmi pracowały mgr Anna Nawara i mgr Małgorzata Chwast.
Natomiast kolędy i pastorałki przygotowały dzieci pod opieką mgr Justyny Kajdy.
Scenogrfię przygotowały:
mgr Izabela Pryga, mgr Lidia Stach, mgr Magdalena Wojtaszek
Po przedstawieniu nadszedł czas na wręczenie nagród za konkursy szkolne:
W Szkolnym Konkursie na Najpiękniej Wykonany Różaniec organizownym przez mgr Annę Nawarę
1. miejsce zdobyła Aleksandra Ćwik
2. miejsce zajęła Ewa Świątek .
Nagrody ufundowała Magdalena Nawara-Ubysz.
W Szkolnym Konkursie Kolędniczym przygotowany przez mgr Justynę Kajdę oraz mgr Annę Nawarę
w kategorii solistów z kl.1-3 nagrody otrzymali:
1. miejsce - Wojciech Sałata
2. miejsce - Filip Imielski
3. miejsce – Izabela Urbanik
Wyróżniono Agatę Nogę
W kategorii zespołów kl.1-3 nagrodzono:
1. miejsce- zespół w składzie:
Zuzanna Ćwik, Maja Możdżeń, Kinga Nowak,
Alicja Migza.
2. miejsce- zespół "Aniołki Boże": Aleksandra Ćwik, Lena Szweda, Ewa Świątek, Róża Wojna.
3. miejsce: Zofia Jeleń, Nikola Miszta, Lena Szkółka, Anna Jedynak
Wyróżnienie przypadło Ewie Środuli, Magdalenie Kabat.
Najlepsze zespoły z kl.4-6 to:
1. miejsce zespół w składzie: Anna Barańska, Weronika Hanula, Alicja Pasternak, Gaja Sidor, Aleksandra Tracz, Inga Szkarłat,
2. miejsce zespół "Promyczki": Zuzanna Brzezińska, Paweł Chodorski, Natalia Chodorska, Zuzanna Chodorska,
3. miejsce: Wiktoria Kałużna i Liliana Grabowska.
Wyróżnienie przypadło zespołowi Mięta i Śnieżek w składzie: Zofia Bartosz, Antonina Duraj.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Szkolny Konkurs Rodzinny na Najpiękniejszą Choinkę przygotowany przez mgr Małgorzatę Chwast wygrali Wojciech Prokop i Krzysztof Prokop.
2. miejsce ex aequo zajęli Dawid Odrys i Julia Jarosińska, 3. miejsce przypadło Filipowi Chmistowi.
Wyróżniono Szymona Nabielskiego, Jana Mazurka,
Zofię Jeleń i Filipa Jelenia .
Ngrody ufundowała mgr Małgorzata Chwast.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Fimik :