Poniedziałek, Styczeń 2, 2023, 09:46

Dnia 15 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. W tym roku finał składał się z dwóch części.
Pierwsza z nich poświęcona była tradycyjnie promowaniu nauki języków obcych. Dowiedzieliśmy w niej wielu ciekawostek związanych z językami.

W drugiej części poznawaliśmy bożonarodzeniowe tradycje świąteczne w różnych krajach świata. Uczniowie klasy 4b oraz 5c przedstawili sztukę teatralną w języku angielskim "Little Red
Riding Hood". Uczniowie klasy 1a, 1b, 3a, 3b oraz 8a śpiewali piosenki w języku angielskim i niemieckim, zaś
uczennica klasy 5c Waleria Szewczenko zarecytowała wzruszający wiersz w swoim ojczystym języku ukraińskim.
Część świąteczna wybrzmiała tradycyjnymi piosenkami bożonarodzeniowymi "Last Christmas", "Jingle bells" , "Merry
Christmas everyone" w wykonaniu uczennicy klasy 7a Magdaleny Bielach. Klasa 8c zaśpiewała po niemiecku piękną
kolędę "Stille nacht". Fantastycznie zatańczyły uczennice klasy 6b oraz uczennice przygotowane przez absolwentkę
naszej szkoły Wiktorię Kurzac do utworu "All I want for Christmas is ".
Klasy 2b oraz 5b otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym za przygotowanie pięknych i ciekawych plakatów
o zwyczajach świątecznych. Przyznano również nagrody za najlepsze przebranie w konkursie "Król/Królowa Brytyjska".
I miejsce zajął Maciej Siwek z klasy 4b, II miejsce zajęła Julia Krzystanek z klasy 7a, III miejsce zajęła Zuzanna Brzezińska z klasy 1b.