Czwartek, Grudzień 15, 2022, 13:45
9 grudnia odbył się I Szkolny Konkurs Kolędniczy
Śpiewanie kolęd należy do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych.
Ksiądz Jan Twardowski na pytanie „ Dlaczego śpiewamy Kolędy" odpowiedział:
- Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym.
W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny radują nasze serca, pogłębiają więź rodzinną. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły, także kultywują tradycję śpiewania pięknych, polskich kolęd i pastorałek.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas szkolnych Jasełek. Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkości dla wszystkich uczestników konkursu.