Piątek, Październik 7, 2022, 08:04

30 września uczniowie klas VIII naszej szkoły razem z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Auschwitz- Birkenau.
Uczniowie poznali miejsca będące symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych narodowościach.

Pobyt w największym hitlerowskim obozie zagłady był dla wszystkich ogromnym przeżyciem i cenną lekcją historii. Skłonił wszystkich do zadumy i refleksji nad godnością człowieka, jego prawem do życia oraz uczył tolerancji wobec drugiego człowieka. Uczniowie swoją postawą okazali szacunek dla tragizmu ofiar z czasów II wojny światowej i walki o wolność Polski.
Dziękujemy za ich postawę.