środa, Czerwiec 22, 2022, 11:48

Jak co roku w naszej szkole realizowana jest kampania profilaktyczna Zachowaj Trzeźwy Umysł-Sposób na Nudę. W tej edycji uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym, a chętni z klas starszych w konkursie literackim.

Laureatami konkursu są:
prace plastyczne:
• Milena Kasperska z klasy 1 b opieka wychowawczyni klasy Lidia Stach
• Anna Moroz z klasy 2 a opieka wychowawczyni klasy Małgorzata Szkabara
• Róża Wojna z klasy 2a opieka wychowawczyni klasy Małgorzata Szkabara
prace literackie:
• Stanisław Biela z klasy 5 b opieka nauczyciel języka polskiego Alina Rogóż
• Paula Woźniak z klasy 5 b opieka nauczyciel języka polskiego Alina Rogóż
Wymienione prace zostały wysłane do głównego biura kampanii i etapu centralnego
Serdecznie gratulujemy młodym twórcom.
W ramach kampanii promowany jest zdrowy styl życia, zdrowe nawyki oraz zachęcanie do poszukiwania, a także rozwijania zainteresowań i pasji, do których nawiązywała dekoracja naszej pięknej szkolnej imprezy z dnia 01.06.2022 r. Od Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu otrzymaliśmy materiały edukacyjne promujące kampanię adresowane do uczniów w różnym wieku, rodziców i nauczycieli, scenariusze do zajęć profilaktycznych na lekcje wychowawcze. Jesteśmy także beneficjentami środków finansowych, dzięki którym w kolejnym roku szkolnym będą realizowane zajęcia profilaktyczne przez trenerów zewnętrznych. A wszystko po to, aby zapobiegać uzależnieniom w przyszłości.
Zachęcam do przeczytania prac literackich:
Paula Woźniak (kliknij!!!)
Stanisław Biela (kliknij!!!)