Wtorek, Styczeń 4, 2022, 10:14
Temat konkursu był inspirowany książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), która bardzo przypadła do gustu młodym czytelnikom.
Nieprawdopodobne historie SKARPETEK ożywione przez sceniczną inscenizację Teatru Groteska w Krakowie, a zwłaszcza niepokój o SZARĄ SKARPETKĘ W MARCHEWKI, z którą nie wiadomo, co się stało , spowodowały, że biblioteka szkolna postanowiła ogłosić KONKURS NA OPOWIADANIE- „PRZYGODY SZAREJ SKARPETKI W MARCHEWKI".
Pomysłów było wiele, wyobraźnia odsyła autorów w bardzo zaskakujące rejony. Komisja w składzie Małgorzata Pieniążek i Renata Lenderuk- Bigaj miała spory problem z przyznaniem miejsc, niewątpliwie jednak opowiadanie zatytułowane „WOLNOŚĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU" napisane niezwykle sprawnym językiem, z polotem, a jednocześnie „prawdopodobne w swym nieprawdopodobieństwie", spójne i logiczne zasługiwało na wyróżnienie pierwszą nagrodą. Zresztą sami możecie się o tym przekonać- opowiadanie jest zamieszczone poniżej.
Werdykt jury przedstawia się następująco:
I miejsce Antoni Kulig („WOLNOŚĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU")
II miejsce Amelia Kocjan, Nadia Bisaga („OPOWIEŚĆ O SZAREJ SKARPETCE W MARCHEWKI, KTÓRA ZOSTAŁA SZEFEM KUCHNI")
III miejsce Wiktoria Kałużna, Liliana Grabowska („PRZYGODY SZAREJ SKARPETKI . W MARCHEWKI")
Maciej Siwek („OPOWIADANIE O SZAREJ SKARPETCE W MARCHEWKI, KTÓRA . CHCIAŁA ZOSTAĆ KIEROWCĄ AUTOBUSU")
WYRÓŻNIENIE Amelia Jankowska
Igor Stramecki
Uczniowie mogli pracować w 2-osobowych imprezach. Taka formuła powoduje, że przygotowania do konkursu nie są żmudną pracą, ale sposobem ciekawego spędzania czasu, sprzyja nawiązywaniu i pogłębianiu przyjaźni.
Tego typu zadania wydają się ze wszech miar pożyteczne- ćwiczą sprawność językową, kształcą twórcze myślenie, co wpływa nie tylko na szkolne wyniki, ale rozwija wrażliwość na świat literatury i sztuki, co z kolei przyczynia się do wzbogacenia jakości życia.