Poniedziałek, Maj 31, 2021, 20:17
Po ośmiu latach nauki przyszedł czas na napisanie egzaminu zewnętrznego.
25 maja nieco zestresowani ósmoklasiści zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego. Musieli między innymi przeczytać fragment „Pana Tadeusza" i tekst nieliteracki „Przyjaciel mądrości", a następnie wybrać właściwą odpowiedź lub sformułować własną.
Trudności nie sprawiło zredagowanie zaproszenia, ale napisanie rozprawki lub opowiadania z pewnością nie było łatwe, gdyż tworząc wypracowanie, trzeba wykazać się znajomością lektur obowiązkowych.
W drugim dniu egzaminu niezbędne okazały się umiejętności obliczania miary kąta, wysokości podatku od dochodu, długości odcinka. Trzeba było także poradzić sobie z ułamkami, potęgami, pierwiastkami i metrami sześciennymi. Dla ścisłych umysłów to z pewnością nic trudnego, ale humaniści mogli zetknąć się z problemem.
27 maja przyszedł czas na wykazanie się znajomością języka angielskiego. Uczniowie na przykład po wysłuchaniu nagrania wybierali właściwą odpowiedź, uzupełniali luki w tekście, pisali e-mail do koleżanki z Anglii.
Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki usatysfakcjonują każdego ucznia.