Poniedziałek, Grudzień 14, 2020, 12:10

Nastały długie, szare wieczory. Najlepsza pora, aby w blasku nastrojowych świateł sięgnąć po książkę. Aby zachęcić Was do czytania i twórczego spędzenia czasu chcę Wam zaproponować RODZINNY KONKURS CZYTELNICZY. Tytuły, które polecam czytają młodsi i starsi, to książki, które łączą pokolenia, a więc wspólna lektura może być dobrym pomysłem na świąteczny, rodzinny czas.

Przed laty Wasi rówieśnicy, w ramach jednego z konkursowych zadań, tak wypowiadali się o książkach tej autorki:
„Czytając książki M.M. możemy się wiele nauczyć na temat, jak dobrze i mądrze żyć. Książki te nie rozgrywają się w wymyślonej krainie, gdzie zawsze jest wesoło. Bohaterowie tych książek nie byli doskonali i nie zawsze osiągali zamierzony cel.
Od Anieli Kowalik nauczyliśmy się, że nie warto kłamać, bo każde kłamstwo, nawet najmniejsze, wyjdzie na jaw. Postać Cesi ostrzega, aby nie podchodzić do siebie zbyt krytycznie. Historia Natalii Borejko uczy cierpliwości w czekaniu na miłość"

„Z książek M.M. nauczyliśmy się, że pieniądze to nie wszystko. Najważniejsza w życiu jest miłość i rodzina. Ilość pieniędzy nie jest ważna, duża ich ilość powoduje tylko kłótnie i nieporozumienia. Ważniejsza jest wiedza, przyjaźń i miłość, bo bez nich nie da się żyć. Nie wolno przejmować się drobnostkami. Trzeba iść dalej przed siebie."
Miłośników powieści Małgorzaty Musierowicz znajdziecie także wśród Waszych nauczycieli, którzy cenią mądrość, humor i ciepły klimat książek.
ZADANIA KONKURSOWE
1. Należy zapoznać się przynajmniej z 2 książkami z serii Jeżycjada:
• „Kwiat kalafiora",
• inny, dowolny tytuł,
1. Stworzyć drzewo genealogiczne rodziny Borejków (adekwatnie do przeczytanych książek),
2. Wybrać ulubionego bohatera i napisać, co się Wam w nim podoba, za co go cenicie, w jakim stopniu możecie się utożsamić z tą postacią (może być więcej niż jedna),
3. Napisać twórcze opowiadanie „Jeden dzień z życia Borejków" utrzymane w stylu i klimacie książek.
Książki są dostępne w szkolnej bibliotece.
Chętne rodziny, proszę, aby się zgłaszały przez e-dziennik (do Małgorzaty Pieniążek)
Prace należy nadesłać do 18 stycznia 2021 na adres sp3bajdurki@interia.pl.
TO WSZYSTKO.
ŻYCZĘ DOBREJ ZABAWY!