Piątek, Czerwiec 26, 2020, 09:59

Motto: Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna...
(ks. Jan Twardowski)

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły!
Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce.
W związku z pandemią oraz ograniczeniem funkcjonowania szkół w Polsce nie możemy się spotkać osobiście podczas uroczystej akademii. Bardzo żałujemy, że nie jest nam dane tak jak w latach ubiegłych wręczać, świadectwa ukończenia szkoły oraz indywidualne podziękowania wyróżnionym uczniom, szczególnie absolwentom i ich rodzicom.

Pierwszy raz w historii naszej szkoły zakończenie roku szkolnego przybrało formę indywidualnego rozdania świadectw z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. Również tegoroczne pożegnanie uczniów klas ósmych przebiegło zupełnie inaczej niż zakończenia roku szkolnego, jakie przeżywaliśmy do tej pory. Uczniowie, którzy stali się absolwentami SP 3 Olkusz, nie mogli spotkać swoich nauczycieli i kolegów. Nie mogli na żywo usłyszeć słów pożegnania, wspominać minionych ośmiu lat.Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

Gratuluję ukończenia szkoły wszystkim uczniom klas ósmych. Dziękuję za ten wspólny niezapomniany czas. Jak się zapewne kiedyś przekonacie, był to jeden z najpiękniejszych okresów Waszego życia. Wspominajcie nas dobrze
i pamiętajcie, z jakiego portu wypłynęliście na szerokie wody życia. Coś się kończy, aby zaczęło się cos innego. twierdza niektórzy. Drodzy ósmoklasiści czekają Was nowe wyzwania i coraz bardziej dorosły świat. Tylko nie wchodźcie w tę dorosłość zbyt szybko, wierzcie nam zdążycie. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą Wam spełnić Wasze oczekiwania i marzenia.
Miniony – trudny rok szkolny bardzo cieszy. Osiągnięta przez uczniów klas 4-8 wysoka średnia ocen ze wszystkich przedmiotów, która wyniosła 4,11, potwierdza wzorowe podejście do obowiązków szkolnych, Wasze wysokie aspiracje edukacyjne, wielkie zaangażowanie oraz tkwiący w naszyWas ogromny potencjał poznawczy.

Kochani uczniowie!
Cieszy fakt, że mimo wystąpienia w ostatnich miesiącach zaburzeń w przebiegu procesu dydaktycznego i konieczności podjęcia procesu nauczania na odległość wielu spośród Was uzyskało świadectwa z „czerwonym paskiem".
Świadectw z wyróżnieniem otrzymują:

KLASA 4

Furman Oliwia 5,11
Pactwa Julia 5,11
Pałka Wiktoria 5,11

Gratulacje w imieniu wszystkich nauczycieli składam uczennicy klasy 8B Małgorzacie Klich, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole – 5,53.

Małgorzata reprezentowała szkołę w wielu konkursach uzyskując między innymi tytuł:
• Laureatki Konkursu VII Dyktando Niepodległościowe " Po polsku o historii " dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych województwa małopolskiego
• Finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego
• Finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
• Finalistki Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Szczególnie gratulacje przekazuję rodzicom uczniów klas ósmych, których pociechy osiągnęły wysokie wyniki w nauce, sumiennie wypełniały obowiązki uczniowskie oraz uzyskały wzorowe i bardzo dobre zachowanie. W imieniu RP pragną wyrazić uznanie za wzorowe wychowanie Państwu:
• Agnieszce i Grzegorzowi Furmanom
• Aleksandrze i Marcinowi Gorajom
• Joannie i Grzegorzowi Jochymkom
• Katarzynie Kucab-Klich i Kamilowi Klichowi
• Joannie i Markowi Kłosińskim
• Karinie i Andrzejowi Kyziołom
• Anecie i Jackowi Madejom
• Beacie i Zbigniewowi Magierom
• Marcie i Rafałowi Motykom
• Agnieszce Sułek i Grzegorzowi Pactwie
• Magdalenie i Tomaszowi Pałkom
• Dorocie Ziębie-Parzych i Krzysztofowi Parzychowi
• Karinie i Dariuszowi Sidorom
• Jolancie i Zbigniewowi Stanisławskim
• Anecie i Tomaszowi Zubom
Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy wiele radości z dalszych osiągnięć dziecka.

Pragnę podziękować i złożyć wyrazy szacunku nauczycielom, którzy w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za kształtowanie serc i umysłów powierzonej im młodzieży odpowiedzialnie podejmowali stawiane przed nimi wymagania. Dziękuję Państwu za trud codziennej pracy, wsparcie udzielane uczniom okazywaną wyrozumiałość a także za stawianie jasnych wymagań i konsekwencję w działaniach wychowawczych.

Przekonana jestem, że zapadliście na zawsze w sercach uczniów a ich pamięć i szacunek dla Was będą wzrastały wraz z upływem czasu.

Dziękuję również pracownikom administracji i obsługi za sumienne wykonywanie swoich obowiązków.

Społeczność szkolna to również rodzice reprezentowani przez Radę Rodziców. Dziękuję Państwu za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Rodzicom i opiekunom dziękuję za wspieranie swoich dzieci w trudnym procesie edukacji.

Uczniów pozdrawiam bardzo serdecznie. Życzę zdrowia i spokojnych wakacji.

Kochani, pamiętajcie - szkoła czeka na Wasz powrót.
Żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.

Edyta Gil