Czwartek, Marzec 30, 2023, 13:05
Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA . Uczniowie kl. 1a i 1b zostali zaproszeniu do udziału w grze terenowej. Prowadzeni przez patrona szkoły poprzez zadania odkryli jego tajemnicę- KSIĄŻKI TO NASZ SKARB.
Rozwiązanie kolejnej zagadki doprowadziło poszukiwaczy „tam, gdzie skarbów tych bez liku", czyli do szkolnej biblioteki. Tutaj oczekiwał na młodych odkrywców sam Marcin Biem i... KRÓLOWA KSIĄŻKA. Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: „Co to znaczy, że książka jest skarbem?" i „W jaki sposób książka staje się skarbem?".
Po czym nastąpił najważniejszy moment - uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Uczniowie przyrzekli:
„My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować cię będziemy,
Krzywdy zrobić ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
I z twych rad i twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie!
P R Z Y R Z E K A M Y ! "
Pani Dyrektor Edyta Gil (kl. 1B) Pani Dyrektor Joanna Cioch (kl. 1A) wręczyły uczniom pamiątkowy dyplom, pisaki lub kredki oraz książkę „Pierwsze abecadło", która zawiera ciekawe teksty do wspólnego czytania, inspirujące zadania do wykonania, a także część dla rodziców, w której można znaleźć porady na temat kształtowania nawyku czytania u dzieci.
Na zakończenie świetnie bawiliśmy się przy niezapomnianych piosenkach z filmu „Akademia pana Kleksa".
WSZYSTKIM PIERWSZOKLASISTOM ŻYCZYMY CZĘSTYCH, PEŁNYCH CIEKAWYCH PRZEŻYĆ SPOTKAŃ Z KSIĄŻKĄ ;)