Czwartek, Marzec 30, 2023, 13:02
W dniu 21 marca 2023 r. uczniowie klas 4a, 4b, 6a i 6b wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu, w którym zgromadzono ponad 2 tys. eksponatów prezentujących kulturę, sztukę i zwyczaje mieszkańców Afryki.
Uczniowie mogli zobaczyć niezwykłe stroje rzeźby, biżuterię, broń, instrumenty muzyczne, a także bogatą i niepowtarzalną w skali całej Polski kolekcję masek afrykańskich.
Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, malowali i ozdabiali gipsowe maski.