Konkursy organizowane w Szkole Podstawowej Nr 3
im. Marcina Biema w Olkuszu

Miejsko Gminny Konkurs Religijny
„Święty Stygmatyk-Ojciec Pio"
1.Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr3 im. Marcina Biema w  Olkuszu.
2.Patronat honorowy nad konkursem objęli : Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu , Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Osma" Sp.z.o.o w Olkuszu, Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie.
Informacje Ogólne:
1.Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz.
2.Konkurs sprawdza wiedzę o życiu i działalności św. Ojca Pio.

3.Konkurs jest adresowany do uczniów klas V-VIII .
4.Konkurs obejmuje dwa etapy :
I etap szkolny 20 marca 2019 r.
II etap miejsko-gminny 25 kwietnia 2019 r.
5.Etap szkolny przeprowadzają nauczyciele z macierzystych szkół.
6.Etap miejsko-gminny przeprowadzi organizator i komisja przez niego powołana.
Cele Konkursu :
1.Przybliżenie uczniom szkół podstawowych postaci św. Ojca Pio, zapoznanie z jego życiem i działalnością.
2.Stworzenie okazji do sprawdzenia i zaprezentowania przez uczniów swoich wiadomości.
3.Kształtowanie postawy miłości i szacunku wobec innych.
4.Kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów i postawy życia zawierzonej dobremu Bogu.
5.Pobudzenie dociekliwości intelektualnej uczniów.
6.Wdrażanie do świadomego poszerzenia swej wiedzy przez dodatkową lekturę.
Uwagi dotyczące zasad uczestnictwa:
1. W konkursie mogą uczestniczyć szkoły, które do dnia 14 lutego nadeślą kartę zgłoszenia (Załącznik nr 1) na adres organizatora. Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. kpt. Hardego 11a 32-300 Olkusz tel./fax. 643-07-53
2.Przewodniczący komisji zobowiązani są do odbioru pytań konkursowych w dniu 18 marca 2019 r.
w Szkole Podstawowej Nr 3.
Organizacja i przebieg Konkursu:
1.Szkolne komisje powołane przez dyrektorów szkół przeprowadzą konkurs w dniu 20 marca 2019 r. o godz.10.00 .
2.Komisja konkursowa ocenia poprawność wykonanych przez uczniów zadań według załączonego klucza.
3.Komisja kwalifikuje do II etapu dwóch uczniów, którzy osiągnęli największą ilość punktów.
4.Nazwiska zwycięzców należy przesłać do Komisji Miejsko-Gminnej powołanej przy Szkole Podstawowej Nr 3 do dnia 27 marca 2019 r.(Załącznik nr 2).

II Etap miejsko-gminny konkursu:
1.Komisja powołana przez organizatora przeprowadzi II etap konkursu 25 kwietnia 2019 r. o godz.10.00 w Szkole Podstawowej Nr3 w Olkuszu.
2.Etap ten zostanie przeprowadzony w formie pisemnej, z którego zostanie sporządzony protokół zawierający listę uczestników w kolejności zajętych miejsc oraz zdobytych punktów.
3.Organizator w II etapie konkursu przewiduje nagrodzenie 3 najlepszych prac konkursowych z największa ilością punktów jak również zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień lub lokat równorzędnych.
4.Wyniki konkursu ukażą się na stronie szkoły www.sp3olkusz.pl w ciągu 7 dni od daty II etapu.
5.Dyrektorzy szkół laureatów zostaną dodatkowo powiadomieni drogą telefoniczną o terminie wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań.

Literatura pomocnicza:
1. Miesięcznik Rodzin Katolickich „Nasza Arka" rok 2018 nr 4. Tytuł numeru „ Święty Stygmatyk Ojciec Pio",
2. Miesięcznik Rodzin Katolickich „Nasza Arka" rok 2001 nr 1.Tytuł numeru „Błogosławiony Ojciec Pio",
3. Miesięcznik Rodzin Katolickich „Nasza Arka" rok 2002 numer specjalny. Tytuł numeru „ Święty Ojciec Pio",
4. Giovanni Cavagnari -Ojciec Pio .Droga do świętości,
5.Wyjątki z literatury 1-3 w formie płytki CD będą dostępne w SP 3 - 15 lutego 2019 r. w godz. 8-15.00

Załącznik 1 - karta zgłoszenia
Załącznik 2 - protokół etapu szkolnego