Konkursy organizowane w Szkole Podstawowej Nr 3
im. Marcina Biema w Olkuszu

Miejsko Gminny Konkurs Religijny
„Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński-Prymas Tysiąclecia"

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr3 im. Marcina Biema w Olkuszu.
Patronat honorowy nad konkursem objęli :
Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu ,                                              Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Osma" Sp.z.o.o w Olkuszu,                                          Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia - Sanktuarium Kraków-Łagiewniki.

Informacje Ogólne:
1.Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz.
2.Konkurs sprawdza wiedzę o życiu i działalności Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”
3.Konkurs jest adresowany do uczniów klas V-VIII .
4.Konkurs obejmuje dwa etapy :
I etap szkolny 27 kwietnia 2020 r.
II etap miejsko-gminny 27 maja 2020 r.
5.Etap szkolny przeprowadzają nauczyciele z macierzystych szkół.
6.Etap miejsko-gminny przeprowadzi organizator i komisja przez niego powołana.

Cele Konkursu :
1.Przybliżenie uczniom szkół podstawowych postaci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia ,
zapoznanie z jego życiem i działalnością.
2.Stworzenie okazji do sprawdzenia i zaprezentowania przez uczniów swoich wiadomości.
3.Kształtowanie postawy miłości i szacunku wobec innych.
4.Kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów i postawy życia zawierzonej dobremu Bogu.
5.Pobudzenie dociekliwości intelektualnej uczniów.
6.Wdrażanie do świadomego poszerzenia swej wiedzy przez dodatkową lekturę.

Uwagi dotyczące zasad uczestnictwa:
1. W konkursie mogą uczestniczyć szkoły, które do dnia 9 marca nadeślą kartę zgłoszenia (Załącznik nr 1) na adres organizatora. Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. kpt. Hardego 11a
32-300 Olkusz, tel./ fax. 643-07-53
2.Przewodniczący komisji zobowiązani są do odbioru pytań konkursowych w dniu 23 kwietnia 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr3, lub podanie gmaila na który pytania zostaną przesłane.

Organizacja i przebieg konkursu:
1.Szkolne komisje powołane przez dyrektorów szkół przeprowadzą konkurs  w dniu 27 kwietnia 2020 r. o godz.10.00 .
2.Komisja konkursowa ocenia poprawność wykonanych przez uczniów zadań według załączonego klucza.
3.Komisja kwalifikuje do II etapu dwóch uczniów, którzy osiągnęli największą ilość punktów.
4.Nazwiska zwycięzców należy przesłać do Komisji Miejsko-Gminnej powołanej przy Szkole Podstawowej Nr 3 do dnia 6 maja 2020 r.(Załącznik nr 2).

II Etap miejsko-gminny konkursu:
1.Komisja powołana przez organizatora przeprowadzi II etap konkursu 27 maja 2020 r. o godz.10.00 w Szkole Podstawowej Nr3 w Olkuszu.
2.Etap ten zostanie przeprowadzony w formie pisemnej, z którego zostanie sporządzony protokół zawierający listę uczestników w kolejności zajętych miejsc oraz zdobytych punktów.
3.Organizator w II etapie konkursu przewiduje nagrodzenie 3 najlepszych prac konkursowych z największa ilością punktów jak również zastrzega sobie prawo                        do przyznania wyróżnień lub lokat równorzędnych.
4.Wyniki konkursu ukażą się na stronie szkoły www.sp3olkusz.pl w ciągu 7 dni od daty II etapu.
5.Dyrektorzy szkół laureatów zostaną dodatkowo powiadomieni drogą telefoniczną o terminie wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań.

Literatura pomocnicza:
1. Miesięcznik Rodzin Katolickich „Nasza Arka" rok 2001 nr 5.Tytuł numeru „ Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński- Prymas Tysiąclecia",
2. Miesięcznik Rodzin Katolickich „Nasza Arka" rok 20011 nr 1.Tytuł numeru  „ Stefan Kardynał Wyszyński-Prymas Tysiąclecia”
3. Milena Kindziuk : „Kardynał Stefan Wyszyński-Prymas Polski”
4.Ks. Bronisław Piasecki, Marek Zając”Prymas Wyszyński nieznany”
5.Wyjątki z literatury 1-2 oraz 4  będą dostępne w formie płytki  w SP3                               2 marca 2020 r. w godz. 9-15.

Załącznik 1 - karta zgłoszenia
Załącznik 2 - protokół etapu szkolnego