Misja Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu

Jesteśmy szkołą:

• pomagającą wszystkim uczniom rozwijać się wszechstronnie w przyjaznej atmosferze,

• wspierającą ducha partnerstwa i demokracji między uczniami, rodzicami, społecznością lokalną i szkołą,

• szanującą uczucia religijne ucznia i promującą uniwersalny system wartości,

• przygotowującą do życia społecznego w rodzinie, środowisku lokalnym, w Ojczyźnie i Europie,

• uczącą współpracy w grupie, wspóldziałania i kooperacji z innymi,

• wychowującą absolwenta ciekawego świata.