OFERTA Sanatoryjna - RABKA

Zespół Sanatoriów Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju oraz Sanatorium Goczałkowice-Zdrój zaprasza uczniów Państwa szkoły do udziału w turnusie rehabilitacyjnym - schorzenia dróg oddechowych, schorzenia ruchu.
Z oferty może skorzystać każde dziecko pomiędzy 3 a 18 rokiem życia ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mające częste problemy zdrowotne (grypa, przeziębienia, zapalenie oskrzeli, płuc, wady postawy, otyłość, alergie, astmy).

Oferta obejmuje dostarczenie wniosków do rozpatrzenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia, transport dzieci do Sanatorium w Rabce lub Goczałkowicach i z Sanatorium, opiekę pielęgniarską w czasie transportu dzieci.
Koszt oferty to kwota : 340 zł.

ZE WZGLĘDU NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ „COVID19" ZMIENIAMY DOTYCHCZASOWĄ FORMUŁE SPOTKAŃ I SPOSOBU PRZYGOTOWANIA WNIOSKÓW-BADAŃ LEKARSKICH.

Pobyt sanatoryjny obejmuje: zakwaterowanie i wyżywienie dzieci w budynkach sanatorium, naukę w szkole przy sanatorium na czas trwania turnusu, opiekę lekarską, pielęgniarską oraz pedagogiczną (pozalekcyjną). Pobyt dzieci w Sanatorium trwa 27 dni i jest refundowany w całości przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
ZAPISY -przedstawiciel handlowy: Jastrzębski Robert Tel kom 694 840 574

UWAGA:
Szkoła nie jest organizatorem turnusu-umożliwia tylko kontakt z rodzicami.

Najbliższe terminy wyjazdu:

listopad, styczeń, luty - Rabka Zdrój oraz Goczałkowice .

------------------------------------------------------------------------------------

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia MEN z dnia 29 grudnia 2014 r. Dyrektor Szkoły informuje, iż na legitymacjach szkolnych uczniów
musi być wpisany i potwierdzony przez sekretarza szkoły numer PESEL.
Brak numeru PESEL traktuje się jako legitymację nieważną,
co nie daje uprawnień do ulgowych przejazdów.
Rodzice proszeni są o dopilnowanie aktualizacji posiadanych przez dzieci legitymacji szkolnych.

DOBRE RADY DLA RODZICÓW

• Niech komputer stoi np. w pokoju dziennym dostępnym dla wszystkich.
  • Nie karzmy dziecka za błędy, o których nam mówi.
  • Rozmawiajmy z dzieckiem.Nie bójmy się przyznać do niewiedzy na temat nowych technologii.
  • Bawmy się siecią razem z dzieckiem, wspólnie ją eksplorujmy, poznawajmy.
  • Znajdźmy strony WWW, które zainteresują nasze dziecko i pokażmy mu je.
  • Ustalmy z dzieckiem jasne zasady korzystania z internetu i egzekwujmy je.
  • Porozumiewajmy się z rodzicami kolegów i koleżanek dziecka.
  • Uczmy dziecko zasad bezpieczeństwa, nie straszmy jednak zagrożeniami.
  • Wspomagaj się programami filtrującymi.

Może się zdarzyć, że podczas korzystania z internetu dziecko natrafi na niedozwoloną treść, stojącą w sprzeczności z prawem (pedofilia, rasizm, etc.). "Owoc zakazany" kusi najbardziej, dlatego nie krzyczmy na dzieci, nie straszmy ich karą. Budujmy atmosferę zaufania, tak by dziecko po tym, jak natrafi na niebezpieczne treści nie bało się z nami rozmawiać i szukać u dorosłych pomocy, wsparcia:

Pochwal dziecko, że Ci zaufało i powiedziało o niepokojących zdarzeniach.Nie wpadaj w panikę, ale nie bagatelizuj niepokojących sygnałów.Nie obwiniaj dziecka, nie krytykuj, wytłumacz, że to sprawca jest winien.Daj dziecku poczucie bezpieczeństwa, ciepło i bliskość.Nie popędzaj dziecka, nie zmuszaj do mówienia.Zapewnij dziecku pomoc psychologa.Niczego nie kasuj z komputera.Powiadom policję lub prokuraturę.

Skorzystaj z pomocy organizacji pozarządowych:

Niebieska Linia

Fundacja Dzieci Niczyje

Komitet Ochrony Praw Dziecka

Gorąca Linia

LINK DO ANKIETY DLA RODZICÓW!!!!
Serdecznie prosimy o wypełnienie, ankieta jest w pełni anonimowa, a uzyskane dane pomogą pracownikom szkoły planować działania wychowacze i profilaktyczne.
Dziękujemy bardzo!!!